Страницы

субота, 18 червня 2016 р.

Помилки молодості

   Пам’ятаю, настрій в той день був гірший за звичайний. Хоча і переддень Нового року. Я зайшов у гуртожиток, на вахті на мене чекав конверт. Я одразу впізнав почерк. Від Неї. Чотири дні, як поїхала. Вмовляв її залишитись зустрічати Новий рік разом зі мною в гуртожитку. Ні, сказала, батьки не дозволять.
   Я піднімався до себе, роздивляючись конверт. Вчора відправила. Треба швидко прочитати, поки сусіда нема в кімнаті. «Привіт, любий…», «скучила…», «була у лікаря…», «вагітна…». Я запалив. Мабуть, я зля-кався. Ми з Нею багато про це говорили. Припускали таку можливість. Я ніколи не казав їй про аборт. Навпаки. А дізнавшись, злякався.
   Не знаю, скільки сигарет я тоді випалив. Намагався уявити собі одне, але реальність… Два тижні як мене відраховано з інституту. Мені без двох місяців дев’ятнадцять. Вона влітку закінчує інститут. Все. Що далі?
   Новий рік я зустрів у гуртожитку з іншими студентами, що не роз’їхались. Кажуть, сильно напився. Кажуть, кричав: «У мене буде син! У мене обов’язково буде син!» А в квітні справили весілля.
   Вона зараз на роботі. Незабаром п'ятнадцять років нашого подружнього життя. Син навчаєтья у восьмому класі та є кандидатом у майстри спорту. Я поновився тоді в інституті та через деякий час кинув. І це абсолютно не заважає мені бути щасливою людиною і займатися улюбленою справою.
   Існує такий вислів: «помилки молодості». Мені цікаво, зроби ми бодай щось не так з того, що зробили, що було б помилкою?


м. Запоріжжя

Немає коментарів:

Дописати коментар